معماری و دکوراسیون

ساده اما دلنشین؛آرامش بخش اما پر حرارت؛یک طراحی مبتکرانه و زیبا

یکی از ویژگی های این طرح عدم استفاده از زوایای نود درجه در آن می باشد.بارز ترین شاخصه و نطقه قوت این طرح کاربری مضاعف آن است . بطوری که این صندلی می تواند با ظاهر شیک خود برای دیزاین خانه شخصی، یک فرد مشکل پسند بکار رودیا در اماکن عمومی تر همچون بوتیک ،گالری و... برای استفاده همه به خدمت گرفته شود؛ چون نه آنقدر هنر مندگرایانه طراحی شده که استفاده از آن خاص طبقه دگر اندیش و هنرمند معاب باشد و نه آنقدر صنعتی و بازاری که بتوان بی توجه از کنار آن گذشت.

رنگ بندی ارئه شده در این طرح بسیار جالب و چشم نواز است.قابلیت جابه جایی ، تغییر رنگ بندی صندلی و استفاده از کنتراس های استادانه در سری صندلی های دو رنگ ؛ذهن هر بیننده را معطوف به خود میکند.فرم صندلی نیز در این امر موثر واقع شده چون بسیار نوآورانه است؛ بلاخص برش میان صندلی که همچون خط تقارن عمل می کند.

و در آخر اینکه طرح قابلیت تولید به صورت انبوه دارد و حمل و نقل آن نیز آسان و بی دغدغه صورت می گیرد.

دکوراسیون داخلی – طراحی مبلمان

دکوراسیون داخلی – طراحی مبلمان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 10 بهمن1387ساعت 4 PM  توسط وحید کمانه  | 

طراحی مبلمان یا بهتر بگویم صندلی مزبور بسیار شکیل، زیبا ، برازنده و در عین حال گستاخانه است.طرح فوق به صورت کلی از ترکیب چند مثلث تشکیل گردیده؛نکته قابل توجه در این طراحی فرم متقارن قسمت پایه ها (بخش تحتانی) و نشیمن (قسمت فوقانی)آن می باشد.طرح بی هیچ گونه تکلف،هدف و مقصود کاربردی خود را به نمایش می گذارد.البته طرح به سبب نوع و ترکیب خطوط  در بخش پایه تا حدی ناپایدار می نماید؛اما به طور کلی طرح گیرا و تاثیر گذار بوده و جذابیت خاص خود را دارد.

 

طراحی مبلمان 2 –دکوراسیون

طراحی مبلمان 2 –دکوراسیون

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 14 دی1387ساعت 11 AM  توسط وحید کمانه  | 

طرح معرفی شده در وبلاگ یکی از جدیدترین طرح های برگزیده  و به روز  دنیا در زمینه طراحی مبلمان میباشد.این طرح به طور بارز مروج تفکر مینی مالیستی و بیانگر شعار معروف "کمتر بیشتر است" می باشد. ترکیب رنگ مشکی  با استیل کنتراستی رویایی و شکلی برازنده به این طرح بخشیده واز طرفی انتخاب فرم ساده و در عین حال کامل موجب تحسین همگان در مواجهه با این طرح گردیده است.

 

طراحی مبلمان –دکوراسیون

طراحی مبلمان –دکوراسیون


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 4 آذر1387ساعت 9 AM  توسط وحید کمانه  | 

 

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 9 آبان1387ساعت 8 AM  توسط وحید کمانه  | 

رستوران conduit

در طراحی داخلی این رستوران طراح به صورت بارزی از خطوط عمودی و افقی استفاده نموده که به این وسیله ایستایی ودر عین حال آرامش را به مشتریان خود القا می نماید .استفاده دکوراتور از نور کم و فضای نسبتاً تاریک و رنگ های تند و تیره نوعی راز آلودگی را در فضای این رستوران ساطع می کند.

استفاده از اجزاء دکوری لوله مانند به صورت خطوط افقی و عمودی حال و هوایی صنعتی را به این مکان داده و از نگاهی انتزاعی تداعی کننده تار و پود های یک پارچه است.

شکل کلی طراحی از حیث انتخاب متریال ، کمیت و کیفیت آن و همچنین نور پردازی ؛مینی مالیستی صورت گرفته که انتخابی برازنده برای نوع کاربرد این محیط است.

 

عکس هایی از دکوراسیون یک رستوران


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 26 مهر1387ساعت 3 PM  توسط وحید کمانه  | 

عکس های ارائه شده از مبلمان داخلی منزل به صورت متنوع انتخاب گردیده تا جوابگوی انتظارات و سلایق گوناگون عزیزان بازدید کننده باشد .

عکس از مبلمان منزل

 عکس از مبلمان منزل


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1 مهر1387ساعت 11 AM  توسط وحید کمانه  | 

عکس های ارائه شد در این بخش شامل به روز ترین مبلمان های  ناهارخوری می باشد ؛که می تواند شما را در اجرای هر چه بهتر طرح های دکوراسیون داخلی که به عهده شما  گذاشته شده یاری کند .

مبلمان میز ناهار خوری

مبلمان میز ناهار خوری 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1 مهر1387ساعت 10 AM  توسط وحید کمانه  | 

 

دکوراسیون داخلی

                                               دکوراسیون داخلی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 3 مرداد1387ساعت 8 PM  توسط وحید کمانه  | 

 

      دکوراسیون غذاخوری 

برای دیدن عکس هایی دیگردر زمینه ی دکوراسیون روی (ادامه مطلب) کلیک کنید

برای مشاهده ی دیگر مطالب و عکس های موجود در وبلاگ معماری هنر ایده در زمینه ی دکوراسیون داخلی به فهرست زیر مراجعه کنید

 معماری به زبان تصویر

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه 2

عکس هایی از دکوراسیون داخلی

عکس هایی از دکوراسیون داخلی آشپزخانه

عکس هایی از دکوراسیون حمام


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1 آذر1386ساعت 1 PM  توسط وحید کمانه  | 

 

دکوراسیون حمام

دکوراسیون حمام

دکوراسیون حمام


عکس : (marchphoto)

 


برای مشاهده ی دیگر مطالب و عکس های موجود در وبلاگ معماری هنر ایده در زمینه ی دکوراسیون داخلی به آرشیو عکس ها و مطالب دکوراسیون داخلی مراجعه کنید.

آرشیو عکس ها و مطالب دکوراسیون داخلی

+ نوشته شده در  پنجشنبه 15 شهریور1386ساعت 5 PM  توسط وحید کمانه  | 

 

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

                                                     دکوراسیون آشپزخانه


عکس : (marchphoto)

 


برای مشاهده ی دیگر مطالب و عکس های موجود در وبلاگ معماری هنر ایده در زمینه ی دکوراسیون داخلی به آرشیو عکس ها و مطالب دکوراسیون داخلی مراجعه کنید.

آرشیو عکس ها و مطالب دکوراسیون داخلی

+ نوشته شده در  دوشنبه 25 تیر1386ساعت 12 PM  توسط وحید کمانه  | 

 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

                                                 دکوراسیون داخلی


عکس : (marchphoto)

 


برای مشاهده ی دیگر مطالب و عکس های موجود در وبلاگ معماری هنر ایده در زمینه ی دکوراسیون داخلی به آرشیو عکس ها و مطالب دکوراسیون داخلی مراجعه کنید.

آرشیو عکس ها و مطالب دکوراسیون داخلی

+ نوشته شده در  شنبه 11 فروردین1386ساعت 2 PM  توسط وحید کمانه  | 

 

بهترین محل برای حمام، در مجاورت اتاق های خواب و توالت( در صورتی که داخل خود آنهاحمام نباشد) اگر چه دوش ها نیاز به فضای زیادی نداشته و معمولاً توسط افراد جوان استفاده می شود ولی وان حمام به طور کلی برای افرادمسن  مناسب تر هستند اگر خانه دارای اتاق کمکی نباشد یا از یک آشپز خانه ی کوچک برخوردار باشد می توان از فضا ها و اتصالات حمام برای قرار دادن ماشین های لبا سشوئی و سبد لباس های چرک استفاده کرد.

وان های شستشو باید به اندازه های مناسب بوده و سطوح کافی برای ذخیره داشته باشد. لوازم و وسایل هم سطح از لحاظ صرفه جویی در فضا و راحتی تمیز کردن مناسب هستند . توجه داشته باشید که وان های دوتائی حمام با عرض 20/1متر اجازه حرکت آزادانه بازو ها را به فرد هنگام شستشو نمی دهند ، بنابر این طراحی دو وان ، و نصب جا حوله ای بین دو طرف آن بهتر است . 

 

 حمام


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 4 فروردین1386ساعت 11 AM  توسط وحید کمانه  | 

اتاق های خواب

برای استراحت و خواب راحت ، طول تخت باید 250 میلی متر بیشتر از قد شخص باشد . بر حسب متوسط ارتفاع ، تخت ها در اندازه های استاندارد :mm 900×900،mm1900×1000،mm2000×1000،mm2000×1600و mm2000×2000 ساخته می شوند

فضای خالی در اطراف تختخواب حداقل باید mm600و ترجیحا" 750mm باشد  این مقدار فضا ساخت تخت راساده کرده و در صورت وجود کمد موازی با تخت حتی با درهای باز ،فرد می تواند به راحتی در اطراف تخت حرکت کند. همچنین باید یک میز توالت یا عسلی در طرف راست و چپ تخت های دو نفره به همراه یک بخش بالای سر برای گذاشتن چراغ مطالعه وجود داشته باشد  چراغ خواب ها برای روشنایی کلی اتاق خواب استفاده می شوند . برای هر فرد ، در حدود یک متر از طول کمد اختصاص می یابد .اگر فضای کافی در اتاق خواب وجود نداشته باشد ، می توان از راهرو برای نصب کمد ها استفاده کرد در اتاق خواب حداقل باید یک آینه تمام قد برای افراد وجود داشته باشد :استفاده از کمد های آینه دار بهتر است 

 

       

           bed room  اتاق خواب

                                        


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 27 اسفند1385ساعت 6 PM  توسط وحید کمانه  | 

 

قسمت دوم

ماشین ظرفشویی باید در طرف راست یا چپ سینک قرار گیرد. اگر فضای آشپزخانه بسیار کوچک باشد، ساخت آشپزخانه فشرده راه حل مشکل است.

چون چنین آشپرخانه هایی نیاز به فضایی کم داشته و متناسب با لوازم دیگر هستند.

آشپزخانه ها باید طوری ساخته شوند که در جهت شمال به شرق یا شمال به غرب بوده و مجاور باغهای گل وگیاه / سبزیجات و زیر زمین باشند. معمولا آشپزخانه باید به دروازه باغ، درب خانه، محل بازی بچه ها وحیاط دید داشته باشند  و از لحاظ داخلی متناسب با آبدارخانه، ناهار خوری واتاق پر مصرف ساخته شود.

هرچند آشپزخانه یک محل کار در داخل خانه است، ولی اتاقی است که کدبانوی خانه بیشتر اوقات خود را در آن سپری می کند بنابراین طراحی آن باید در نهایت دقت انجام شود. همچنین اگر در داخل آشپزخانه میز ناهار خوری وجود داشته باشد، محلی مناسب برای جمع شدن افراد خانواده در کنار یکدیگر است.

در طراحی آشپزخانه، نحوه استقرار کابینت ها و لوازم باید بر حسب استاندارد بوده که ضمن اینکه مقدار فضای چرخش و تردد را کاهش می دهد،

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 24 اسفند1385ساعت 10 AM  توسط وحید کمانه  | 

آشپزخانه

علی رغم توجه به مسائل استاندارد، هنوز هم طرز ساختت و ابعاد لوازم آشپزخانه بصورت قابل ملاحظه ای در حال تغییر و تحول است. معمولا اندازه 20 تا 120 cm (در سطح 5 سانتی) با ارتفاع 85 سانتیمتر مناسب ترین اندازه است.
در یک آشپزخانه مهندسی ساز، تمام وسایل طوری چیده می شوند که غیر قابل تغییر بوده ودارای سطوح کاری و ذخیره مواد باشند. در این نوع آشپزخانه ها یک اجاق برقی و یک سطح پوششی دیگر وجود دارد.
مواد مورد استفاده در آشپزخانه، معمولا از جنس چوب-تخته چند لا- نئوپان و پلاستیک هستند.
روی سطوح چوبی رو باز را می توان با پوششی از لاک چوب یا روکشی از پلاستیک پوشاند. قفسه های آشپزخانه بصورت چوبی یا تخته ای با روکش پلاستیکی هستند، استفاده از قفسه های فلزی برای قرار دادن قابلمه و ماهی تابه بهتر است. در صورت کوچک بودن فضای آشپزخانه نصب درهای کشویی یا تاشو توصیه می شود. زیرا این درها در هنگام باز شدن فضای چندانی را اشغال نمی کنند.
از کابینت های طبقه دار برای نگهداری ظروف بزرگ – سنگین یا وسایلی که از آن ها به ندرت استفاده می شود، می توان بهره گرفت. کابینت های دیواری عمق کمی دارند بنابراین از سطوح کاری زیر آنها می توان بدون هیچ مشکلی استفاده کرد. با گذاشتن ظروف چینی داخل این کابینت ها فرد می تواند بدون خم شدن، آنها را بر دارد و به آنها دسترسی داشته باشد. کمدهای یکسره بلند برای نگهداری مواد پاک کننده وجارو و ... مناسب هستند. می توان یخچالهای خانگی کوچک، اجاق گازخها یا ماکروویوهخا را با ارتفاع مناسب روی آنها قرار دارد.
سینکهای ظرفشویی و تخته های آبگیری ظروف باید متناسب با داخل کابینت های طبقه دار باشند چون در داخل این کابینت ها می توان یک سطل زباله ماشین ظرفشویی و چیزهای مصرفی دیگر را ( در صورت لزوم یک آبگرمکن برقی) جای دارد.
وجود دستگاه مکش هوا در بالای اجاق الزامی است هودهای مکنده برای این کار بسیار مناسب هستند. یک تفاوت عمده بین سیستم مکش هوا و سیستم چرخشی وجود دارد و آن اینکه در سیستمهای مکنده، باید حفره ای رو به بیرون تعبیه شود. این سیستم ها نسبت به سیستمهای چرخشی کارآمدتر بوده و بیشتر مورد توجه افراد واقع می شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 20 اسفند1385ساعت 4 PM  توسط وحید کمانه  | 

 

 

 

 

 

عکس های فوق مربوط به طراحی داخلی پذیرایی می باشد

هنر طراحی داخلی یا دکوراسیون  یکی از شاخه های هنر معماری می باشد که متاسفانه در کشور ما بدان توجه چندانی نمی شود .


آرشیو مطالب و عکس های دکوراسیون داخلی

برای مشاهده ی دیگر مطالب و عکس های موجود در وبلاگ معماری هنر ایده در زمینه ی دکوراسیون داخلی به فهرست زیر مراجعه کنید

 

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه 2

عکس هایی ازدکوراسیون داخلی

عکس هایی از دکوراسیون داخلی آشپزخانه  

عکس هایی از دکوراسیون حمام 

معماری داخلی -دکوراسیون - عکس 

دکوراسیون داخلی - عکس هایی از مبلمان میز ناهارخوری 1 

دکوراسیون داخلی - عکس هایی از مبلمان منزل 1 

نگاهی به دکوراسیون یک رستوران

عکس هایی از دکوراسیون آشپزخانه 2 

طراحی مبلمان –دکوراسیون

طراحی مبلمان 2 –دکوراسیون

طراحی مبلمان 3 -دکوراسیون

 


با مراجعه به آرشیو مطالب وبلاگ معماری هنر ایده می توانید به تمام مطالب مندرج در وبلاگ معماری هنر ایده دسترسی داشته باشید و همچنین برای اطلاع از به روز شدن مطالب وبلاگ معماری هنر ایده در بخش عضویت ایمیل خود را به ثبت برسانید.در صورتی که در جستجوی مطلبی خاص در وبلاگ معماری هنر ایده هستید می توانید از جستجوگر وبلاگ کمک بگیرید.

 

آرشیو مطالب وبلاگ معماری هنر ایده

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 11 دی1385ساعت 5 PM  توسط وحید کمانه  |